Programació del BAM 2020

programacio-del-bam-2020

Enguany la programació del BAM s’escampa per tota la ciutat de Barcelona per poder celebrar els concerts sense aglomeracions i seguint tots els protocols de seguretat. Fins a 5 espais acolliran la quarantena de concerts programats. Als ja habituals espais de la Plaça Joan Coromines, el Parc del Fòrum o l’Antiga Fàbrica Estrella Damm, s’hi uneixen dos nous espais recuperats com La Model i la Casa de l’Aigua.

El Barcelona Acció Musical (BAM) torna més que mai a ser l’aparador de les músiques emergents i les descobertes més eclèctiques del panorama musical català, tot i que també estatal i internacional. En total seran 39 concerts, entre els que hi ha 20 grups catalans, 8 grups espanyols i 11 de fora, sobretot europeus.

A partir del 8 de setembre es podrà fer la reserva prèvia de localitats a través de celona i de l’aplicació mòbil, disponible gratuïtament per a Android i IOS.

Cada persona identificada amb un correu electrònic vàlid podrà reservar un espectacle de música al dia.Alguns dels concerts es podran gaudir via streaming a través de Betevé i el web www.barcelona.cat/barcelonacultura/ca

Per tal de garantir la seguretat dels assistents, els espais tindran aforament limitat amb passis de matí, migdia i vespre que garantiran la seva desinfecció.

HORARIS

DIJOUS 24

Edifici de La Model
12:30 WESPHERE
18:30 EJ MARAIS
21:30 LEIFUR JAMES

El Parc del Fòrum
12:30 SANDRÉ
18:30 MINA & BRYTE
21:30 MAINLINE MAGIC ORCHESTRA

La Casa de l’Aigua
12:30 VICTOR HERRERO PRESENTA ‘HERMANA’
18:30 RODRIGO CUEVAS
21:30 EGOSEX

Plaça de Joan Coromines
12:30 ZA! I LA TRANSMEGACOBLA
18:30 EMEL MATHLOUTHI
21:30 RAYNALD COLOM

Recinte Fabra i Coats
17:00 VESPRE DE MÚSICA INDIE, TECNO, ROCK I POP

DISSABTE 26 

Antiga Fàbrica Estrella Damm
12:30 GRAUWI + MARTA CASCALES
18:00 RENALDO & CLARA
21:00 MELENAS

Edifici de La Model
12:30 LAURA LAMONTAGNE & PICOAMPERIO
18:30 QUERALT LAHOZ
21:30 CALIFATO ¾

El Parc del Fòrum
12:30 LEÏTI SENE
18:30 NEUE GRAFIK ENSEMBLE
21:30 HOUSE OF PHARAOS

La Casa de l’Aigua
12:30 MERITXELL NEDDERMANN ‘IN THE BACKYARD OF THE CASTLE’
18:30 A.A.WILLIAMS
21:30 LINA_RAÜL REFREE

Plaça de Joan Coromines
18:30 ROMEROMARTÍN
21:30 JIMI SOMEWHERE

Recinte Fabra i Coats
10:00 MATÍ DE FESTIVAL FAMILIAR AMB CIRC I TEATRE
10:00 JAZZ AMB JORGE DA ROCHA
17:00 VESPRE DE MÚSICA URBANA, FUSIÓ I DANCEHALL
17:00 MÚSICA ELECTRÒNICA AMB VISE I PIVOT

DIUMENGE 27

Antiga Fàbrica Estrella Damm
12:30 JORRA I GOMORRA ‘VELLUT I PURPURINA’
18:00 LU ROIS – PRESENTACIÓ DE ‘MICROCOSMOS’
21:00 DA SOUZA

Edifici de La Model
12:30 ARNAU OBIOLS
18:00 NÚRIA GRAHAM
21:00 B1N0

El Parc del Fòrum
12:30 SIWO
18:00 BARNEY ARTIST
21:00 NOVELIST

La Casa de l’Aigua
18:00 ULTIMATE FRISBEE
21:00 POWER BURKAS

Plaça de Joan Coromines
18:00 MARINA HERLOP
21:00 12TWELVE

Recinte Fabra i Coats
16:00 UNA JORNADA DE FUSIÓ I TROBADA ENTRE ESTILS DEL MEDITERRANI I LLATINOAMÈRICA
11:00 MATÍ DE VEUS FEMENINES D’ARREU DEL MÓN

L’entrada Programació del BAM 2020 ha aparegut primer a Primera Fila.