5 C
Pals
Dilluns, 18 gener 2021

L’Atletica Arcobaleno s’imposa al 25è Encontre de l’Amistat

El més llegit

Un terratrèmol sacseja alguns punts del Baix Empordà

Ha tingut l'epicentre a Cassà de la Selva, tot i que s'ha pogut detectar a Santa Cristina d'Aro o Calonge

1.568 vacunats contra el coronavirus al Baix Empordà mentre les dades s’estabilitzen

Sembla clar que amb l'empitjorament de les dades a Catalunya (i també a Espanya) ja es pot parlar de tercera onada. Però, quin és l'impacte del coronavirus al Baix Empordà ara mateix, quan fa una setmana que s'ha reprès l'activitat laboral i escolar després de les vacances de Nadal?

Un jutjat ordena a l’Ajuntament de Palafrugell que obri un expedient al nou Càmping Calella

La disputa entre els propietaris de la parcel·la embrionària Càmping La Siesta de Calella (la família De Vehí) i els fins l'octubre arrendataris del terreny i responsables de l'activitat (la família Cruz) ha acabat en un jutjat.

La Bisbal denuncia més de vint sabotatges als parquímetres de la vila

L'alcalde, Enric Marquès, defensa passar la gestió a una empresa privada per tal de "millorar el servei"
Redacció
Redaccióhttps://www.radiocapital.cat
Ràdio Capital combina una programació musical de qualitat, amb diferents programes informatius i divulgatius.
Temps de lectura: < 1 minut
- Publicitat -

L’equip italià va fonamentar la seva victòria gràcies a les 14 primeres posicions obtingudes entre les 24 proves del programa.

Per part de l’equip local l’actuació més destacada fou la de Pere Figueres, que es va imposar a llançament de pes i llançament de javelina tot superant les seves millors marques personals en les dues disciplines amb 13,06 i 37,39 metres respectivament.

Una altra doble gunyadora fou Beata Betlej, que s’imposà a martell amb 36,99 m i a pes amb 8,20 m, mentres que el seu fill Dani Ruiz guanyava el martell en categoria masculina amb 55,50 m.

La darrera victòria local fou per Joana Alenyà, que en una espectacular remuntada als últims metres s’imposà a la cursa de 300 amb 46.65.

La classificació final fou:
1- Atlètica Arcobaleno 48 punts
2- C.A.Palafrugell 36 punts
3- J.A.Sabadell 28 punts

- Publicitat -
- Publicitat -

Últimes notícies

Altres notícies